Skip to content
wizytówki w świecie po covid-19

Wizytówki w świecie po Covid-19

Niestety ponad rok temu nadeszła nowa rzeczywistość, a większość świata zmuszono do zamknięcia się w domach. Na pewien czas wizytówki stały się niepotrzebne
Czytaj dalej
wizytówki dla lekarzy

„Po pierwsze, nie szkodzić”, czyli charakterystyczne niuanse wizytówek lekarzy

W środowisku lekarskim zwyczaj posiadania wizytówek jest szczególnie silnie zakorzeniony. Jakimi charakterystycznymi elementami zatem cechują się wizytówki dla lekarzy?
Czytaj dalej
druk letterpress

Druk letterpress, czyli elegancka technika dla koneserów

Jedną z najbardziej interesujących technik drukarskich jest letterpress. Czym charakteryzuje się ta metoda i jakie ciekawe efekty mogą zostać osiągnięte dzięki jej zastosowaniu?
Czytaj dalej
krótka historia papieru

Przypadkowe odkrycie, które zmieniło świat, czyli krótka historia papieru

Gdyby nie wynalezienie papieru, współczesne wizytówki raczej nie wyglądałyby tak, jak obecnie. Do jego odkrycia doszło w wyniku zupełnego przypadku.
Czytaj dalej

Krawędź papieru niczym ostrze noża: słynne występy wizytówek w kultowych filmach

Wizytówki pojawiały się niejednokrotnie w znanych produkcjach filmowych. Występowały nie tylko jako rekwizyty mające na celu podkreślić charakter któregoś z bohaterów, ale też jako przedmiot, bez którego nie powstałyby niektóre kultowe sceny. Oto kilka z najciekawszych przykładów takiego wykorzystania wizytówek w filmach.
Czytaj dalej
wizytówki dla prawników

Wierność etyce i przejrzystość – co cechuje dobre wizytówki dla prawników?

Profesjonalne wizytówki dla prawników muszą uwzględnić pewne kwestie, które nie są brane pod uwagę w przypadku innych zawodów. Dowiedz się jakie.
Czytaj dalej