Lakier wybiórczy

Dodaj do swoich wizytówek lśniący akcent,
który podkreśli wybrane elementy.

Dowiedz się więcej

BEZBARWNY

możliwy do położenia na zadrukowanej powierzchni

LŚNIĄCY

spójrz pod światło i zachwyć się widokiem

GĘSTY

mniej lub bardziej wyczuwalny w dotyku

Czym jest lakier wybiórczy UV?

Lakier wybiórczy to połyskujące uszlachetnienie, dodatkowo akcentujące wybrane elementy wizytówki. Może zostać położony dla podkreślenia detali, na przykład logo lub nazwy firmy. Lakier UV ma mocny połysk i właściwość odbijania światła – nadaje to wszystkim projektom prestiżowego, lśniącego charakteru. Efekt często jest widoczny pod odpowiednim kątem i sprawia, że wizytówka dosłownie żyje.

O czym należy pamiętać:

 • null

  Elementy wykonane lakierem mogą delikatnie różnić się na poszczególnych użytkach. Szczególnie w przypadku druku offsetowego może oznaczać to brak idealnego spasowania się z drukiem.

 • null

  Nie rekomendujemy stosowania lakieru na bardzo małych elementach i zbyt drobnym tekście. Spowoduje to zalanie wolnych przestrzeni i brak idealnego spasowania z drukiem.

 • null

  W przypadku ciemnych lub czarnych powierzchni, lakier wybiórczy dodatkowo podkreśla głębię koloru. Możemy dzięki temu uzyskać jeszcze mocniejszą czerń papieru na pokrytych lakierem elementach. Należy pamiętać, że lakier wydobywa fakturę powierzchni i w przypadku materiałów niepowlekanych, często nie jest idealnie gładki, ale wygląda dokładnie tak samo jak to, co znajduje się pod spodem.

 • null

  Bardzo ciekawe efekty daje stosowanie samego lakieru bez druku. Jest on wtedy widoczny jedynie pod odpowiednim kątem i szczególnie interesująco wychodzą wykonane w ten sposób, powtarzające się wzory na większej powierzchni.

 • null

  Lakier wybiórczy można łączyć z innymi uszlachetnieniami, na przykład tłoczeniem. Nie dotyczy to hot stampingu od którego radzimy zachować bezpieczną odległość. Lakier UV możemy również bez problemu stosować na spad.

plastikowa wizytówka lakier
wizytówka lakier wybiórczy
lakier wybiórczy uv

Zapisz się do newslettera i zdobądź kod rabatowy.
15% zniżki na ekskluzywny projekt wizytówek.

Zanim sobie pójdziesz...

Bazując na naszym doświadczeniu, dowiedz się jakie wizytówki pasują do Ciebie!