Skip to content

LAKIER WYBIÓRCZY

Dodaj do swoich wizytówek lśniący akcent,
który podkreśli wybrane elementy

rozwiazania lakier e1610097878436

BEZBARWNY

możliwy do położenia na zadrukowanej powierzchni

LŚNIĄCY

spójrz pod światło i zachwyć się widokiem

GĘSTY

mniej lub bardziej wyczuwalny w dotyku

Czym jest lakier wybiórczy UV?

Lakier wybiórczy to połyskujące uszlachetnienie, dodatkowo akcentujące wybrane elementy wizytówki. Może zostać położony dla podkreślenia detali, na przykład logo lub nazwy firmy. Lakier UV ma mocny połysk i właściwość odbijania światła – nadaje to wszystkim projektom prestiżowego, lśniącego charakteru. Efekt często jest widoczny pod odpowiednim kątem i sprawia, że wizytówka dosłownie żyje.

plastikowa wizytówka lakier
lakier wybiórczy uv

O czym należy pamiętać?

Elementy wykonane lakierem mogą delikatnie różnić się na poszczególnych użytkach. Szczególnie w przypadku druku offsetowego może oznaczać to brak idealnego spasowania się z drukiem.

Nie rekomendujemy stosowania lakieru na bardzo małych elementach i zbyt drobnym tekście. Spowoduje to zalanie wolnych przestrzeni i brak idealnego spasowania z drukiem.

W przypadku ciemnych lub czarnych powierzchni, lakier wybiórczy dodatkowo podkreśla głębię koloru. Możemy dzięki temu uzyskać jeszcze mocniejszą czerń papieru na pokrytych lakierem elementach. Należy pamiętać, że lakier wydobywa fakturę powierzchni i w przypadku materiałów niepowlekanych, często nie jest idealnie gładki, ale wygląda dokładnie tak samo jak to, co znajduje się pod spodem.

wizytówka lakier wybiórczy
lakier wybiórczy uv

Bardzo ciekawe efekty daje stosowanie samego lakieru bez druku. Jest on wtedy widoczny jedynie pod odpowiednim kątem i szczególnie interesująco wychodzą wykonane w ten sposób, powtarzające się wzory na większej powierzchni.

Lakier wybiórczy można łączyć z innymi uszlachetnieniami, na przykład tłoczeniem. Nie dotyczy to hot stampingu od którego radzimy zachować bezpieczną odległość. Lakier UV możemy również bez problemu stosować na spad.

Oferowane przez nas wizytówki mogą zostać profesjonalnie przygotowane pod kątem lakieru wybiórczego uv, oraz wielu innych uszlachetnień.

Jeśli nie znasz się na tworzeniu projektów lub przygotowywaniu ich pod kątem druku, taką usługę możesz zamówić poniżej:

lub skontaktuj się z nami pod adresem biuro@pracowniawizytowek.pl

lakier wybiorczy uv kup
Formularz kontaktowy
Szybki kontakt
Formularz kontaktowy
*
*

Witaj! Jeśli masz jakieś pytania, pisz do nas śmiało!