Skip to content

WIZYTÓWKI TŁOCZONE

Wyróżnij swoje wizytówki tłoczone i zastanów się nad wykonaniem wklęsłości lub wypukłości dla wybranych elementów.

TŁOCZENIE WKLĘSŁE

tworzenie wgłębień w powierzchni papieru pod wpływem nacisku

TŁOCZENIE WYPUKŁE

wyciskanie elementów wypukłych w powierzchni przy użyciu matrycy i patrycy

TŁOCZENIE ŚLEPE

tłoczenie wklęsłe bez wypełnienia farbą, inaczej tzw. blind print

Czym jest tłoczenie?

Tłoczenie polega na wyciskaniu wybranych elementów przy pomocy specjalnej matrycy. W zależności od grubości papieru i elementów tłoczonych może być ono widoczne po przeciwnej stronie w formie wypukłego odbicia. Można je łączyć z innymi rozwiązaniami, takimi jak druk offsetowy i cyfrowy, sitodruk, lakier lub hot-stamping.

W przypadku gdy tłoczenie jest jednocześnie wypełniane farbą podczas zetknięcia z matrycą – nazywamy taki proces drukiem letterpress lub drukiem typograficznym. Możemy także tłoczyć wybrane elementy wizytówki bez stosowania koloru, wtedy stosujemy tak zwane ślepe tłoczenie (blind print). Tłoczenie jest doskonałym sposobem na dodatkowe ulepszenie profesjonalnej wizytówki premium.

tłoczenie w czarnym papierze
Czarne Wizytówki Tłoczone
tłoczone wizytówki
Wizytówka Letterpress

O czym należy pamiętać?

Drobne szczegóły mogą nie wyjść idealnie w przypadku zwykłego tłoczenia. Przeciwieństwem jest druk letterpress, który bardzo dokładnie odwzorowuje wszystkie elementy. Takie tłoczenie pozwala na uzyskanie bardzo ciekawych efektów. Skontaktuj się z nami, żebyśmy ocenili jakiego typu tłoczenie zastosować i pomogli dostosować do niego odpowiedni projekt wizytówki.

Na odwrocie wizytówki mogą powstać mniejsze lub większe artefakty elementów tłoczonych, czyli ślady nacisku. Ich rozmiar i głębokość zależy od gramatury papieru oraz tłoczonej powierzchni. Szczególnie mocno widoczne są na ciemnych powierzchniach i w takich wypadkach zalecamy dodatkowe kaszerowanie papieru.

W niektórych przypadkach tłoczenie może nie spasować się idealnie z drukiem. Dzieje się tak dlatego, że najpierw wykonywany jest druk, a następnie wykonywane tłoczenie przy użyciu matrycy. Problem ten nie dotyczy druku letterpress, gdzie druk wizytówek następuje w tym samym momencie co tłoczenie dzięki czemu wybrane elementy są idealnie spasowane.

tłoczenie letterpress
Suchy Tłok
letterpress

Zastosowanie tłoczenia na spady nie zawsze jest możliwe do wykonania i odradzamy je w przypadku niektórych materiałów. Należy pamiętać, że jeśli tłoczone elementy projektu wychodzą poza granice wizytówki – nie będzie możliwe barwienie krawędzi.

Oferowane przez nas wizytówki tłoczone mogą zostać profesjonalnie przygotowane pod kątem tłoczenia oraz wielu innych uszlachetnień. Chcesz dodatkowo pokryć wybrane elementy swojego projektu folią metaliczną, wykonać suchy tłok, pokrycie lakierem, unikalne tłoczenia 3D lub w inny sposób podkreślić najważniejsze elementy projektu? Takie i inne, ekskluzywne uszlachetnienie wizytówki zamówisz u nas od ręki – napisz do nas i omówimy Twój projekt!

Jaki będzie koszt druku wizytówek tłoczonych? Sprawdź →

lub skontaktuj się z nami pod adresem biuro@pracowniawizytowek.pl

wizytówka z tłoczeniem
Czy jesteś w stanie określić na czym polega tu różnica między wizytówką tłoczoną w technice letterpress, a zwykłą matrycą?
Formularz kontaktowy
Szybki kontakt
Formularz kontaktowy
*
*

Witaj! Jeśli masz jakieś pytania, pisz do nas śmiało!