Skip to content

ZDOBIENIE KRAWĘDZI

Najlepszy sposób na wyróżnienie z tłumu.
Unikatowe barwienie lub foliowanie brzegów wizytówek.

zdobienie krawędzi

BARWIENIE

na szeroką gamę kolorów, w zależności od zastosowanego materiału

FOLIOWANIE

luksusowe wykończenie metaliczną folią, np. złotą, srebrną lub miedzianą

EKSPERYMENTY

barwienie wybranych boków, przejścia tonalne i folie holograficzne

Czym jest zdobienie krawędzi?

Zdobienie krawędzi polega na pokryciu brzegów wizytówek kolorowym pigmentem lub folią. W przypadku farby, stosuje się najczęściej malowanie wizytówek wałeczkiem lub pędzelkiem, a także używa się sprayów. Zaletą tej metody jest możliwość dobrania konkretnego koloru Pantone (z pewnymi ograniczeniami). Malowanie brzegów jest idealne w przypadku stosowania papierów zadrukowanych aplą koloru, jeśli nie chcemy żeby były widoczne białe krawędzie. Foliowanie z kolei jest znacznie bardziej ekskluzywnym rozwiązaniem, dla wizytówek o największym stopniu prestiżu. Widziane od boku wizytówki są lśniące i metaliczne, a najczęściej stosowane są folie złote, srebrne i platynowe.

barwienie brzegów
zdobienie krawędzi

O czym należy pamiętać?

Zarówno barwienie jak i foliowanie krawędzi jest możliwe na papierach o minimalnej gramaturze ok. 500g.

Na większości papierów możemy stosować kolory z palety Pantone, zarówno podstawowe jak i fluorescencyjne czy metaliczne. Nie wszystkie kolory będą natomiast nadawać się na każdą powierzchnię. Wyjątkiem są na przykład wizytówki letterpress na papierze bawełnianym, gdzie stosujemy farby akrylowe, odpowiadające tylko kilku podstawowym kolorom z palety Pantone i może nie być możliwości uzyskania zgodności koloru z odcieniem użytym w druku.

Barwienie i foliowanie krawędzi nie jest możliwe do zastosowania na plastiku. Foliowania nie stosujemy na wizytówkach letterpress na papierze bawełnianym.

Nie ma możliwości zastosowania zdobienia krawędzi dla projektów, na których niektóre elementy zachodzą na spady – szczególnie w przypadku tłoczenia i hot stampingu.

barwienie brzegów
zdobienie krawędzi

Przy barwieniu krawędzi farbą, może wystąpić delikatny efekt pokrycia farbą powierzchni wizytówki i jest to zjawisko naturalne. W zależności od rodzaju papieru i zastosowanych rozwiązań może być ono mniej lub bardziej widoczne. Nie rekomendujemy na przykład barwienia krawędzi przy kaszerowaniu większej ilości niż dwie warstwy papieru, ponieważ ma on wtedy tendencję do zaginania krawędzi podczas cięcia (w skali mikro – niewidocznej gołym okiem) i może powodować przedostawanie się farby na powierzchnię papieru.

Oferowane przez nas wizytówki mogą zostać profesjonalnie przygotowane pod kątem zdobienia krawędzi, oraz wielu innych uszlachetnień.

Jeśli nie znasz się na tworzeniu projektów lub przygotowywaniu ich pod kątem druku, taką usługę możesz zamówić poniżej:

lub skontaktuj się z nami pod adresem biuro@pracowniawizytowek.pl

zdobienie krawędzi
Formularz kontaktowy
Szybki kontakt
Formularz kontaktowy
*
*

Witaj! Jeśli masz jakieś pytania, pisz do nas śmiało!