Skip to content

HOT STAMPING

Niech Twoje wizytówki będą jeszcze bardziej eleganckie. Zastosuj lśniącą folię na gorąco.

wizytówki na papierze z kawy

RÓŻNE FOLIE

szeroka gama folii metalicznych, matowych i holograficznych

RÓŻNE POWIERZCHNIE

możemy zastosować złocenie folią na wielu materiałach, od papieru po plastik

INTERESUJĄCE EKSPERYMENTY

hot-stamping możemy łączyć także z innymi uszlachetnieniami

Czym jest hot stamping?

Złocenie hot stamping jest jednym z najpopularniejszych uszlachetnień, stosowanym na wizytówkach. Za pomocą specjalnie przygotowanej matrycy, pod wpływem nacisku i wysokiej temperatury, folia jest trwale wulkanizowana z powierzchnią. Mamy do wyboru wiele rodzajów folii, od metalicznych, po matowe, w takich odcieniach jak m.in. złoty, srebrny, miedziany, czarny, czerwony, zielony, niebieski a nawet holograficzny.

wizytówka hotstamping
wizytówka hotstamping

Lśniąca folia

Możemy stosować również białą oraz transparentną folię, która podkreśli wybrane miejsca lub sprawi, że elementy na czarnych powierzchniach będą jeszcze ciemniejsze. Hot-stamping daje bardzo ciekawe efekty w połączeniu z tłoczeniem, lub użyty na niestandardowych, szlachetnych papierach, przecinając nadrukowane elementy. Foliowanie możemy zastosować również na krawędziach, uzyskując na przykład połyskujące, metaliczne, złote lub srebrne brzegi.

O czym należy pamiętać?

Drobne szczegóły mogą nie wyjść idealnie. Font powinien być odpowiednio duży i zachowane światła oraz przestrzenie między literami – w przeciwnym razie mogą się delikatnie pozlewać. Najlepiej gdyby rozmiar fontu nie był mniejszy niż 10 pt.

wizytówka hotstamping
hot stamping kup

Złocenia folią nie można stosować w połączeniu z lakierem wybiórczym lub jednocześnie nakładać różnych folii na siebie. Nie ma też możliwości druku na wykonanych w ten sposób elementach.

Nie rekomendujemy foliowania dużych elementów zachodzących na spady. Podczas cięcia folia może wtedy odchodzić od powierzchni, co nie będzie estetycznie wyglądało.

Oferowane przez nas wizytówki mogą zostać profesjonalnie przygotowane pod kątem hot-stampingu oraz wielu innych uszlachetnień.

Jeśli nie znasz się na tworzeniu projektów lub przygotowywaniu ich pod kątem druku, wizytówki z taką usługą możesz zamówić poniżej:

lub skontaktuj się z nami pod adresem biuro@pracowniawizytowek.pl

złota folia na brzegach
Formularz kontaktowy
Szybki kontakt
Formularz kontaktowy
*
*

Witaj! Jeśli masz jakieś pytania, pisz do nas śmiało!