Hot stamping

Spraw, żeby Twoje wizytówki były jeszcze bardziej eleganckie
i zastosuj tłoczenie folią na gorąco.

Dowiedz się więcej

RÓŻNE FOLIE

szeroka gama folii metalicznych, matowych i holograficznych

RÓŻNE POWIERZCHNIE

możemy zastosować tłoczenie folią na wielu materiałach, od papieru po plastik

INTERESUJĄCE EKSPERYMENTY

hot stamping możemy łączyć z niektórymi, innymi uszlachetnieniami

Czym jest hot stamping?

Tłoczenie folią jest jednym z najpopularniejszych uszlachetnień, stosowanym na wizytówkach. Za pomocą specjalnie przygotowanej matrycy, pod wpływem nacisku i wysokiej temperatury, folia jest trwale wulkanizowana z powierzchnią. Mamy do wyboru wiele rodzajów folii, od metalicznych, po matowe, w takich odcieniach jak m.in. złoty, srebrny, miedziany, czarny, czerwony, zielony, niebieski a nawet holograficzny. Możemy stosować również białą oraz transparentną folię, która podkreśli tłoczenie lub sprawi, że elementy na czarnych powierzchniach będą jeszcze ciemniejsze. Hot stamping daje bardzo ciekawe efekty w połączeniu z tłoczeniem, lub użyty na niestandardowych, szlachetnych papierach, przecinając nadrukowane elementy. Foliowanie możemy zastosować również na krawędziach, uzyskując na przykład połyskujące, metaliczne, złote lub srebrne brzegi.

O czym należy pamiętać:

  • null

    Drobne szczegóły mogą nie wyjść idealnie. Font powinien być odpowiednio duży i zachowane światła oraz przestrzenie między literami – w przeciwnym razie mogą się delikatnie pozlewać. Najlepiej gdyby rozmiar fontu nie był mniejszy niż 10 pt.

  • null

    Tłoczenia folią nie można stosować w połączeniu z lakierem wybiórczym lub jednocześnie nakładać różnych folii na siebie. Nie ma też możliwości druku na wykonanych w ten sposób elementach.

  • null

    Nie rekomendujemy foliowania dużych elementów zachodzących na spady. Podczas cięcia folia może wtedy odchodzić od powierzchni, co nie będzie estetycznie wyglądało.

wizytówka hotstamping
wizytówka hotstamping
wizytówka hotstamping

Zapisz się do newslettera i zdobądź kod rabatowy.
15% zniżki na ekskluzywny projekt wizytówek.

Zanim sobie pójdziesz...

Bazując na naszym doświadczeniu, dowiedz się jakie wizytówki pasują do Ciebie!