RÓŻNE FOLIE

szeroka gama folii metalicznych, matowych i holograficznych

RÓŻNE POWIERZCHNIE

możemy zastosować tłoczenie folią na wielu materiałach, od papieru po plastik

INTERESUJĄCE EKSPERYMENTY

hot stamping możemy łączyć z niektórymi, innymi uszlachetnieniami

Czym jest hot stamping?

Tłoczenie folią jest jednym z najpopularniejszych uszlachetnień, stosowanym na wizytówkach. Za pomocą specjalnie przygotowanej matrycy, pod wpływem nacisku i wysokiej temperatury, folia jest trwale wulkanizowana z powierzchnią. Mamy do wyboru wiele rodzajów folii, od metalicznych, po matowe, w takich odcieniach jak m.in. złoty, srebrny, miedziany, czarny, czerwony, zielony, niebieski a nawet holograficzny. Możemy stosować również białą oraz transparentną folię, która podkreśli tłoczenie lub sprawi, że elementy na czarnych powierzchniach będą jeszcze ciemniejsze. Hot stamping daje bardzo ciekawe efekty w połączeniu z tłoczeniem, lub użyty na niestandardowych, szlachetnych papierach, przecinając nadrukowane elementy. Foliowanie możemy zastosować również na krawędziach, uzyskując na przykład połyskujące, metaliczne, złote lub srebrne brzegi.

O czym należy pamiętać:

  • null

    Drobne szczegóły mogą nie wyjść idealnie. Font powinien być odpowiednio duży i zachowane światła oraz przestrzenie między literami – w przeciwnym razie mogą się delikatnie pozlewać. Najlepiej gdyby rozmiar fontu nie był mniejszy niż 10 pt.

  • null

    Tłoczenia folią nie można stosować w połączeniu z lakierem wybiórczym lub jednocześnie nakładać różnych folii na siebie. Nie ma też możliwości druku na wykonanych w ten sposób elementach.

  • null

    Nie rekomendujemy foliowania dużych elementów zachodzących na spady. Podczas cięcia folia może wtedy odchodzić od powierzchni, co nie będzie estetycznie wyglądało.

wizytówka hotstamping
wizytówka z hot stampingiem

Zapisz się do newslettera i zdobądź kod rabatowy.
15% zniżki na ekskluzywny projekt wizytówek.