Skip to content

IDENTYFIKACJA WIZUALNA

Projektujemy funkcjonalne i estetyczne logotypy
dla nowych firm oraz odświeżamy starsze marki.

projekt identyfikacji wizualnej
brak projektu

od 7000 zł

Tyle wynosi koszt naszego, kompleksowego projektu systemu identyfikacji wizualnej. Poniżej prezentujemy, co otrzymają nasi Klienci w oferowanym pakiecie.

Prezentacja

identyfikacja wizualna

Kompleksowa prezentacja w formacie .pdf na ok. 30-50 stron. Opisuje genezę i proces powstawania znaku, przekrój komponentów marki oraz wizualizacje, ukazujące możliwości stosowania na różnych mediach fizycznych i cyfrowych.

Prezentacja zawiera jedną koncepcję systemu identyfikacji brandu i dzieli się na następujące segmenty:

 • Opis
 • Geneza
 • Niewykorzystane pomysły
 • Moodboard
 • Konstrukcja znaku
 • Geneza zastosowanej typografii
 • Kerning
 • Proponowane liternictwo
 • Logo – różne wersje
 • Ikona cyfrowa
 • Kolorystyka, paleta barw
 • Dobór papieru
 • Wzór firmowy
 • Elementy identyfikacji wizualnej
 • Koncepcja landing page / strony głównej
 • Wizualizacje

Koncepcja

identyfikacja wizualna

Przygotujemy jedną koncepcję logo lub filozofii brandu (logo może również być systemem, a nie znakiem). Po zakończeniu pracy zostanie dostarczona w formacie wektorowym .ai oraz .pdf. Na życzenie przygotujemy także pliki rastrowe w wybranych formatach: .psd, .tiff, .jpg, .png.

Nie oferujemy natomiast przygotowywania kilku koncepcji w ramach jednego projektu. Wkładamy całe serce w jeden, solidny projekt i staramy się zrobić go perfekcyjnie. W uzasadnionych przypadkach zgadzamy się na wprowadzanie niewielkich poprawek estetycznych wliczonych w koszty. Jeśli szukasz po prostu rzemieślnika, który odwzoruje Twój pomysł – będzie lepiej jeśli poszukasz innego studia lub innej agencji projektowej. Nie piszemy tego złośliwie, ale dlatego że zależy nam na wysokiej jakości oferowanych przez nas usług i materiałów.

Nie zgadzamy się na projektowanie bylejakości.

Logo

identyfikacja wizualna

W założeniu nasze logo (lub system wizualny) musi być praktyczne, funkcjonalne i estetyczne. Staramy się, żeby odzwierciedlało profil firmy, nie zawsze dosłownie – ale w inteligentny sposób. Cała identyfikacja powinna być przede wszystkim spójna i poprawnie zaprojektowana.

Zwracamy dużą uwagę na wszystkie szczegóły i nie pozwalamy, żeby projektanci pracujący później na naszych plikach pluli sobie w brody ze złości.

Niektóre z naszych projektów i realizacji możesz obejrzeć tutaj oraz na naszych kanałach społecznościowych:

Typografia

identyfikacja wizualna

W zależności od założeń projektowych dobieramy, zmieniamy lub tworzymy sami liternictwo na którym będzie opierała się identyfikacja wizualna. Dobieramy przy tym fonty, które można później stosować na różnych polach eksploatacji i pokazujemy w jaki sposób i w których sytuacjach najlepiej je używać.

Z góry zastrzegamy sobie możliwość korzystania z krojów na licencji komercyjnej. Są to kroje płatne i warunkiem otrzymania finalnego projektu jest kupienie zaproponowanych fontów przez Klienta na jego koszt. Niewykonanie tej czynności nie zezwala prawnie na korzystanie z wybranego kroju pisma i blokuje możliwość przekazania Klientowi projektów. Jeśli nie chcesz korzystać z komercyjnych krojów, koniecznie powiadom nas o tym przed rozpoczęciem pracy. Zdajemy sobie sprawę, że niektóre kroje są bardzo drogie, dlatego ewentualnie załóż limit cenowy, na jaki mamy zwracać uwagę podczas doboru liternictwa. Pamiętaj, że czasami nawet najlepszy, darmowy font może nie dorównać jakościowo droższej, płatnej propozycji (oraz na odwrót).

Nie staramy się na siłę korzystać z jednego rozwiązania. To, jaki krój wybierzemy, zależy przede wszystkim od specyfiki projektu, ale warto jest móc korzystać z najlepszych, dostępnych metod i środków.

Kolorystyka

04 kolorystyka

Oprócz podstawowego logo w wersji czarno-białej, dobieramy również pełną kolorystykę składającą się na cały system identyfikacji. Określamy w tym celu podstawową i rozszerzoną paletę barw, na którą składają się kolory w systemach: Pantone, CMYK, RGB oraz Hex. Czasami, w zależności od charakteru projektu, dobieramy również dodatkowe specyfikacje – na przykład odcienie w systemie RAL lub konkretnych folii do hotstampingu.

Zazwyczaj przygotowujemy również proponowaną selekcję materiałów zalecanych do stosowania w przypadku realizacji druków akcydensowych – na przykład papierów, kartonów ozdobnych, papeterii, kopert, itp. Do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie i opracowujemy specyfikację kolorystyczną w zależności od potrzeb Klienta.

Projekty

Po zaprezentowaniu koncepcji otrzymasz od nas projekty wymienionych niżej elementów identyfikacji wizualnej. Nie zawiera się w nich projekt strony internetowej / landing page / strony głównej, który jest pokazywany koncepcyjnie w prezentacji, ale wyceniany jako osobny projekt. Wszystkie projekty otrzymasz w plikach do druku i z możliwością edycji danych. Każdy z nich przeważnie zapisujemy jako grafikę wektorową w formacie .ai i .pdf.

Nie przygotowujemy projektów do edycji w innych programach typu Word, Excel, PowerPoint. Nie stosujemy również zapisu w formacie .cdr, ani nie przygotowujemy projektów w programie Corel Draw. Jeśli jesteś zainteresowany/zainteresowana tego typu plikami – skontaktuj się z nami i przygotujemy osobną ofertę. Jeśli potrzebujesz czegoś więcej niż w założonym przez nas pakiecie, również prosimy o wcześniejszy kontakt w celu dopasowania wyceny. Nie ma możliwości okrojenia pakietu z opisanych elementów w celu zmniejszenia ceny usługi.

Poniżej prezentujemy dokładny spis wszystkich elementów i projektów, które otrzymasz w ramach wykonanej usługi.

Element
Rozszerzenie
01
Prezentacja
.pdf
02
Projekt logo / wszystkie wersje + opcje kolorystyczne
.ai, .pdf
03
Projekt wizytówek / ogólny szablon + wersja do druku
.ai, .pdf
04
Papier firmowy / ogólny szablon + wersja do druku
.ai, .pdf
05
Projekt kopert / ogólny szablon + wersja do druku
.ai, .pdf
06
Projekt teczki / ogólny szablon + wersja do druku
.ai, .pdf
07
Wzór firmowy
.ai, .pdf

Czas realizacji

Czas realizacji projektu identyfikacji wizualnej wynosi minimum 1 miesiąc od złożenia zamówienia i zaksięgowania zaliczki/zadatku na koncie. Zastrzegamy, że w zależności od specyfiki projektu czas ten może się wydłużyć dwukrotnie lub trzykrotnie i prognozowany termin oddania projektu zawsze konsultujemy z Klientami przed rozpoczęciem pracy.

Po zdaniu projektu, jeśli nie ustalono inaczej – klient ma 7 dni roboczych na akceptację naszej pracy lub wniesienie ewentualnych uwag. Jeśli w tym czasie nie otrzymamy żadnej odpowiedzi to uznajemy projekt za zaakceptowany.

Płatność

Przed rozpoczęciem pracy wymagamy wpłacenia bezzwrotnego zadatku w wysokości 50% pełnej kwoty. Po akceptacji projektu wystawiamy pro-formę na resztę płatności i prosimy o jej uregulowanie w ciągu 10 dni roboczych. Wszystkie projekty i materiały przekazujemy dopiero po zaksięgowaniu pełnej wpłaty. Po tej czynności podpisujemy również umowę o przekazaniu praw autorskich do projektu.

W przypadku, gdy Klientowi nie spodoba się przedstawiony przez nas pomysł za pierwszym podejściem – stosujemy następujący cennik:

Akceptacja po 1 serii – od 7000 zł/netto
Akceptacja po 2 serii – od 8000 zł/netto
Akceptacja po 3 serii – od 9000 zł/netto

Każda kolejna propozycja – 1500 zł/netto
Brak akceptacji, czyli rozliczenie naszej pracy bez przekazania praw autorskich – 3500 zł/netto (wysokość 50% zadatku).

Zastrzegamy sobie możliwość wykorzystywania wszystkich, wykonanych przez nas elementów w celach marketingowych, na przykład w galerii portfolio na stronie internetowej oraz naszych kanałach społecznościowych (Facebook, Instagram, Twitter, itd.). Jeśli chciałbyś ustalić inne warunki – prosimy o wcześniejszy kontakt.

Zamówienie

Jeśli zapoznałeś się z wszystkimi informacjami na temat oferowanej przez nas usługi projektu identyfikacji wizualnej i jesteś zdecydowany na jej zamówienie – wyślij nam wiadomość i oczekuj na kontakt z naszej strony. Jeśli masz pytania i chciałbyś z nami jeszcze porozmawiać, prosimy o kontakt pod adresem biuro@pracowniaznaku.pl lub biuro@pracowniawizytowek.pl

Formularz kontaktowy
Szybki kontakt
Formularz kontaktowy
*
*

Witaj! Jeśli masz jakieś pytania, pisz do nas śmiało!